Festiwal HumanDOC w naszej szkole

Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych HumanDOC wyrósł na bazie działań Fundacji HumanDOC. Naszą misją jest poszerzanie świadomości społecznej na tematy globalne oraz wspieranie rozwoju gospodarczego, informacyjnego i demokratycznego społeczeństwa. Przyświeca nam idea zwiększania wiedzy o otaczającym nas świecie, bo tylko wiedząc więcej, jesteśmy w stanie realnie działać.
    Nasi uczniowie w dniu 18.12.20 uczestniczyli w Festiwalu HumanDoc. Każda klasa oglądała jeden z wybranych filmów przez wychowawcę, po prelekcji filmu uczniowie rozwiązywali karty pracy do każdego z filmów.

To wydarzenie poruszające najczulsze struny. Budujące przez siłę bohaterów filmów. Trudne przez nieuchronną świadomość realności przedstawianych zdarzeń, będących podstawą produkcji dokumentalnych. Niepowtarzalne dzięki zaproszonym twórcom i innym gościom. Bezcenne dzięki wrażliwości widzów.

Festiwal HumanDOC 2020 from Izabela Żbikowska on Vimeo.