• Język polski inaczej

1. Uczniowie klas 2d i 2b FASE kręcili materiał do programu telewizyjnego “Wiadomości z oświecenia”, w którym donosili o ukazaniu skandalicznego utworu “Monachomachia”. Wcielali się w role ekspertów literatury, przechodniów oceniających życie zakonników i zachwyconych czytelników „Monachomachii”.
    Tworzyli komiksy przedstawiające losy doktora Kelvina, bohatera “Solaris” S. Lema.
    Towarzyszyli młodej parze w przygotowaniach ślubnych, analizując style językowe tekstów takich jak zaświadczenie konsula, rozmowa z urzędnikiem, wiersz o miłości itp.
    Obejrzeli i wysłuchali fragmenty nagrań (reklam, piosenek, wiadomości, listu, przemówienia itp.), wskazując funkcje językowe tekstów kultury.
    3. Uczniowie klasy 7 b FASE tworzyli plakaty w Canvie reklamujące Czarnolas opisany przez Jana Kochanowskiego we fraszkach oraz memy zachęcające do czytania książek.
    4. Uczniowie klasy 8 FASE tworzyli prezentacje w Keynote, w których dokonali analizy i interpretacji obrazu Friedricha Caspara ,, Wędrowiec nad morzem mgły”.