Metaverse Studio na informatyce w j. angielskim

Obecnie  zastosowanie technologii informacyjno-komunikacyjnej w edukacji jest na porządku dziennym.Technologia AR wykorzystywana jest z powodzeniem w takich dziedzinach, jak: medycyna, motoryzacja, marketing, wojskowość. Coraz większe znaczenie odgrywa też w edukacji, wspierając proces nauki poprzez ofertę bogatych wizualnie materiałów interaktywnych.

Metaverse Studio  jest nie tylko aplikacją pozwalającą na doświadczanie technologii AR, ale także miejscem, w którym można tworzyć własne sceny (doświadczenia – experience), gromadzić je w kolekcje i udostępniać w aplikacji uczniom. Sam proces tworzenia odbywa się w przeglądarce internetowej. Po założeniu konta mamy do dyspozycji kreator „doświadczeń”. W nim planujemy naszą scenę poprzez wybór odpowiednich kolejnych ekranów i dodawanie do nich elementów rozszerzonej rzeczywistości z bogatej biblioteki. Takie doświadczenia rzeczywistości wirtualnej stworzyli uczniowie na lekcji informatyki w języku angielskim.

Jeżeli macie Państwo ochotę zobaczyć kreacje uczniów wystarczy pobrać aplikację;

iOS: Metaverse iOS

Android: Android Metaverse

i zeskanować poniższe kody QR – życzymy miłej zabawy.