Nasi uczniowie na Digital Youth Forum 2020

Digital Youth Forum 2020 to impreza dla uczniów klas 7-8 szkół podstawowych i klas 1-3 szkół ponadpodstawowych. Poświęcona jest edukacji w zakresie bezpiecznego, kreatywnego i pozytywnego korzystania z internetu i nowych technologii. Wydarzenie prowadzone było online z myślą o transmitowaniu go przez szkoły w klasach lub w ramach zdalnej edukacji.

DYF organizowane jest od 4 lat i spotyka się co roku z bardzo dobrym odbiorem ze strony młodzieży. Dzięki wysłuchaniu dorosłych ekspertów i rówieśników, którzy kreatywnie wykorzystują internet uczniowie będą mieli możliwość inspiracji i zdobycia konkretnej wiedzy.

Nasi uczniowie wzięli udział w panelach online w dniu 11.12.20:

• 9:15 – 9:35 Maciek Budzich – Jak opowiadać dobre historie w mediach społecznościowych
    • 11:40 – 12:00 Przemysław Staroń – Akcja akceptacja czyli o tym jak zaakceptować drugiego człowiek, takim jakim jest

Po panelach online odbyły się dyskusje w klasach na platformie webex oparte o scenariusze zajęć udostępnione nauczycielom.

Całe spotkanie prowadziła Justyna Suchecka, dziennikarka TVN24.