• Pytanie o drogę po niemiecku

Na lekcji języka niemieckiego u Pana Daniela Makusa uczniowie mieli okazję zagrać w edukacyjną grę powtórzeniową z zakresu materiału leksykalnego: pytanie o drogę.

Przed uczniami pojawiły się zadania wymagające logicznego myślenia i kreatywnego sprawdzenia wiedzy za pomocą:

• pytań testowych
    • filmów edukacyjnych z pytaniami do filmów
    • tekstów nagranych przez nauczyciela wraz z pytaniami do tekstów
    • tekstów nagranych przez rodzimych użytkowników języka wraz z pytaniami do tekstów

Gry wciągają młodzież – tak najprościej można by określić uczucie, które towarzyszy uczniom spędzającym kolejne minuty na rozwiązywaniu wirtualnych zagadek.

Zanurzenie się w świecie gier i odczucie przyjemności i satysfakcji, jaką czerpie się z grania, może pozwolić nam, nauczycielom, spojrzeć na prowadzone przez nas zajęcia z nieco innej perspektywy i zmodyfikować je w wielu różnych warstwach w taki sposób, by lepiej odpowiadały potrzebom naszych uczniów.

Lekcja zdalna była dla uczniów prawdziwą frajdą!