• Wycieczka do Lwowa

Lwów – z jednej strony tak blisko, a z drugiej wciąż jeszcze daleko. Może to dobrze. Przez kilka stuleci miasto należało do Polski i stanowiło bardzo ważny ośrodek naukowy i kulturowy związany z naszym krajem. Właściwie obok Krakowa i Warszawy trzeci najważniejszy. W ostatnim tygodniu września uczniowie naszej szkoły z opiekunami odwiedzili Lwów. Podczas czterodniowej wycieczki zobaczyliśmy najważniejsze zabytki związane z Polską.

Lwów to miasto, które może poszczycić się tym, że znajduje się w nim ponad 50% wszystkich zabytków Ukrainy. Oczywiście najbardziej popularne wśród turystów jest Stare Miasto wpisane na listę UNESCO, w której zabudowie i atmosferze można zobaczyć i wyczuć pozostałości po wielu zamieszkujących tu narodowościach. Nie tylko Polakach.

Lwów to także wspaniałe restauracje, niepowtarzalne wnętrza lokali, bijące ciepłem i doskonałą atmosferą. . Lwów to dobre jedzenie, wyśmienita kawa i mili ludzie.