fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Aktualności

  “クリスマス・イヴ:日本の特別な祝日としての聖夜”

  W Japonii jedzenie KFC (Kentucky Fried Chicken) w Wigilię stało się nietypową tradycją. Choć w innych krajach Wigilia kojarzy się z tradycyjnymi potrawami, w Japonii popularność KFC w okresie świątecznym jest wyjątkowa.

  Tradycja ta sięga lat 70., kiedy to KFC w Japonii zaczęło promować specjalne zestawy świąteczne. Kampania reklamowa przedstawiała kurczaka KFC jako alternatywę dla tradycyjnej wigilijnej potrawy, takiej jak indyk czy karp. Reklamy te uchwyciły wyobraźnię Japończyków, i od tamtej pory KFC stało się popularnym wyborem na Wigilijną kolację.

  W dzisiejszych czasach wielu Japończyków składa zamówienia na specjalne zestawy świąteczne KFC z wyprzedzeniem, aby uniknąć długich kolejek w dniu Wigilii. Zestawy te często zawierają kurczaka w różnych wariantach, frytki, sałatki i inne dodatki, a czasem nawet limitowane, świąteczne smaki.

  Ta niekonwencjonalna tradycja stała się tak popularna, że wielu ludzi planuje zamówienia KFC na Wigilię wiele tygodni przed świętami. Dla wielu Japończyków jedzenie kurczaka KFC w Wigilię stało się jednym z elementów świątecznej atmosfery i radości.

  To ciekawy przykład, jak kulturowa wymiana i adaptacja mogą wpływać na tradycje, tworząc unikatowe i oryginalne doświadczenia świąteczne.

  Na naszej ostatniej lekcji języka japońskiego obchodziliśmy WIGILIĘ w tradycyjnym japońskim wykonaniu.