• +48 91 448 02 11
  • sekretariat@liceum.piwoni.pl
  • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
  • Aktualności

    Międzynarodowy Dzień Liczby Pi – 03.14

    14 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi. Jest ona na tyle wyjątkowa, że ma swoje święto! Data ta jest nieprzypadkowa, ponieważ według amerykańskiego zapisu 14 marca to 3.14, czyli zaokrąglenie stałej matematycznej do dwóch miejsc po przecinku. Z tej okazji uczniowie klas: 1AL, 1BL, 1CL, 1 FAL, 1FBL oraz 8 FASE wykonywali różnorodne zadania dotyczące liczby π  i ciekawostek z nią związanych. Młodzież miała za zadanie zbudować makietę, wykonać plakaty oraz stworzyć krótki – przedstawiający rozwinięcie liczby PI – filmik. Uczniowie doskonale bawili się podczas wykonywania zadań, w dodatku zainteresowali się piękną, ale jednocześnie trudną dziedziną wiedzy, jaką jest matematyka.

    Skip to content