• Obóz integracyjny

W dniach 30 sierpnia – 6 września 2024 roku uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w obozie integracyjnym w malowniczych polskich górach, w Murzasichlu koło Zakopanego. Ten intensywny tydzień był pełen fascynujących doświadczeń i edukacyjnych wyzwań.

Podczas obozu młodzież realizowała projekt pod hasłem „Sztuka a cywilizacja”, który angażował uczniów w twórcze i technologiczne zadania. Wykorzystując aplikacje dostępne na iPadzie, uczniowie mieli okazję eksplorować sztukę w kontekście cywilizacji. Intuicyjne programy umożliwiły im indywidualne podejście do nauki, dostosowane do ich umiejętności i zainteresowań. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii i odniesieniu zadań do codziennych sytuacji, uczniowie mogli w pełni zanurzyć się w materiał, co sprawiło, że nauka stała się bardziej angażująca i zrozumiała.

Dodatkowo, program obozu obejmował edukację dla bezpieczeństwa, wzbogaconą o elementy strzelania i survivalu. Uczniowie uczyli się odpowiedniego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia oraz zdobywali praktyczne umiejętności niezbędne do organizowania działań ratowniczych. Zadania, które wykonywali, były ukierunkowane na rozwijanie kompetencji przydatnych w kryzysowych sytuacjach, co wzbogaciło ich wiedzę i umiejętności w zakresie bezpieczeństwa.

Oboz integracyjny w Murzasichlu był nie tylko czasem intensywnej nauki, ale także okazją do zbudowania więzi w grupie, wspólnego odkrywania pasji i zdobywania nowych umiejętności.