fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Aktualności

  Projekt społeczny Dom na Pierwszym miejscu.  Zwolnieni z Teorii

  Chcielibyśmy poinformować o wyjątkowym wydarzeniu, które miało miejsce w naszej szkole 21 lutego 2024r. W ramach realizacji projektu społecznego ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii Dom na Pierwszym Miejscu, uczniowie klas 2 mieli przyjemność gościć w naszych progach pana Arkadiusza Oryszewskiego, prezesa stowarzyszenia Feniks. Spotkanie to miało na celu poszerzenie wiedzy naszych licealistów na temat problemu społecznego, jakim jest bezdomność, oraz zaprezentowanie sposobu działania placówki prowadzonej przez pana Arkadiusza.

  Na wstępie spotkania, nasz gość przedstawił statystyki dotyczące liczby osób bezdomnych w Szczecinie, zwracając uwagę na różnorodne przyczyny, które mogą prowadzić do utraty dachu nad głową. Następnie uczniowie mieli okazję obejrzeć film, przygotowany przez mieszkańców placówki Feniks, który zdobył rozgłos, będąc prezentowanym nawet w polskiej telewizji. Prezentacja ta stanowiła nie tylko źródło wiedzy, ale również okazję do refleksji nad problemami społecznymi naszego miasta.

  Na zakończenie spotkania, pan Arkadiusz podzielił się z uczniami zdjęciami obrazującymi placówkę Feniks z zewnątrz i od wewnątrz, w różnych porach roku oraz podczas różnych świąt. Było to niezwykle pouczające doświadczenie, które pozwoliło uczniom lepiej zrozumieć realia życia osób bezdomnych oraz pracę, jaką wykonuje stowarzyszenie w celu wsparcia tej grupy społecznej.

  Jesteśmy przekonani, że spotkanie to miało duży wpływ na naszych uczniów, kształtując ich empatię i zrozumienie dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Cieszymy się, że mogliśmy zaoferować naszej młodzieży tak ważną lekcję społeczną.

  W ramach realizacji naszego projektu udało nam się zebrać już około 2600 zł. Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć nasz projekt, a tym samym placówkę Fenik podajemy link do naszej zbiórki:

  https://liblink.pl/M4gJjBKJXY

  Z wyrazami szacunku,
  Adam Fidecki, Mateusz Benarek, Szymon Rot, Bartosz Adamczuk