• Ślubowanie klas pierwszych

W dniu 14 października 2024 r. odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych, połączona z obchodami 33. urodzin naszej szkoły. W wyjątkowej, dynamicznej atmosferze uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście zgromadzili się, aby powitać nową generację iStudentów – pełnych energii, innowacyjnych i gotowych do odkrywania nowych ścieżek edukacyjnych.

Uroczystość rozpoczął Filip, witając wszystkich zgromadzonych na „specjalnej konferencji” z okazji jubileuszu. Z przymrużeniem oka porównał on rozwój szkoły do aktualizacji systemu iOS, podkreślając ciągły postęp i transformację, jakie zachodzą w edukacji naszej placówki. Następnie widzowie mieli okazję obejrzeć film o historii szkoły, która, jak zaznaczyła Maja, rozgrywała się w różnych lokalizacjach oraz na czterech kontynentach – z humorystycznym dodatkiem, że „Antarktyda może jeszcze przed nami!”.

W dalszej części uroczystości uczniowie klas pierwszych zostali przedstawieni jako nowoczesna generacja iStudentów, porównywana do najnowszych modeli iPhone’ów – pełnych funkcji, kreatywności i możliwości. Klasa 1A, pod opieką wychowawcy Daniela Makusa, została zaprezentowana jako wszechstronna i innowacyjna, z wychowawcą będącym prekursorem technologii w edukacji, fanem Apple i Japonii. Daniel, jak wspominał Filip, zaskoczył wszystkich swoim japońskim na skrzyżowaniu Shibuya w Tokio!

Nie mogło zabraknąć również prezentacji klasy sportowej 7 FASE, w której uczniowie z całej Polski, pod opieką wychowawczyni Karoliny – miłośniczki Thermomixa i nauczycielki angielskiego – pokazali swoją gotowość do nauki i rozwoju zarówno w dziedzinie sportu, jak i edukacji.

Kulminacyjnym punktem uroczystości była ceremonia ślubowania. Uczniowie klas pierwszych oraz klasy 7 FASE w obecności pani dyrektor Iwony Stypuły-Dworak, nauczycieli i rodziców złożyli uroczystą przysięgę, deklarując zaangażowanie w rozwój swoich umiejętności oraz dążenie do doskonałości. Ceremonię poprowadziła nasza absolwentka Magdalena Bródka oraz Wiktora Basiejko, którch osiągnięcia stały się inspiracją dla młodszych roczników. Magda jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego a Wiktoria jest pilotem samolotów pasażerskich.

Na zakończenie Maja i Filip zapowiedzieli przyszłe innowacyjne projekty, podkreślając, że edukacja w naszej szkole to „klasa premium”, gdzie technologia i kreatywność idą w parze z najwyższymi standardami. Nie zabrakło też zaproszenia na warsztaty, podczas których uczniowie i rodzice mogli zapoznać się z nowoczesnymi metodami nauczania stosowanymi w naszej szkole.

Uroczystość ślubowania była nie tylko symbolicznym wprowadzeniem nowych uczniów do społeczności szkoły, ale także inspirującym wydarzeniem pełnym emocji, humoru i innowacyjnych pomysłów, które definiują naszą szkołę jako lidera w dziedzinie nowoczesnej edukacji.

I Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie – tu przyszłość zaczyna się dziś!