• Wizyta w plastinarium w Guben

Dziś uczniowie rozszerzonej biologii z naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w edukacyjnej wycieczce do Plastinarium w Guben w Niemczech. To wyjątkowe miejsce, gdzie nauka spotyka się ze sztuką, już po raz trzeci stało się celem naszej szkolnej wyprawy, a sam wyjazd wpisał się w piękną tradycję naszej szkoły.

Plastinarium oferuje fascynujący wgląd w anatomię człowieka i zwierząt dzięki nowatorskiej technice plastynacji. Uczniowie mogli zobaczyć na własne oczy, jak funkcjonuje ludzkie ciało, a także dowiedzieć się więcej o procesie konserwacji tkanek. Nasi młodzi biolodzy mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę nie tylko o suche fakty, ale także doświadczyć biologii w sposób wyjątkowo namacalny.

Wyjazd był nie tylko edukacyjny, ale również inspirujący – zachęcił do dalszego zgłębiania tajemnic ludzkiego organizmu. Cieszymy się, że możemy kontynuować tę tradycję i już teraz nie możemy się doczekać kolejnej wizyty w Plastinarium!