Budowa i funkcje układu ruchu i pokarmowego online – biologia

To lekcje poświęcone budowie i roli szkieletu jako struktury chroniącej narządy i podpierającej ciało, omawiające zasadę działania mięśni antagonistycznych, rodzaje stawów i sposób, w jaki człowiek się porusza.
    Na każdą lekcję (nie tylko zdalne) mamy przygotowany kurs iTunes, prezentację multimedialną, do realizacji tematu wykorzystujemy aplikacje, w tym przypadku np Bones3D
    Podsumowując tematy, uczniowie piszą test sprawdzający z wykorzystaniem aplikacji Socrative Student.

Podczas lekcji układu pokarmowego, uczniowie dzielą układ pokarmowy na przewód pokarmowy i gruczoły trawienne, omawiają odcinki przewodu pokarmowego i podają ich funkcje.
    Na tej lekcji wykorzystujemy aplikację Virtuali-Tee, niestety nie mamy wszyscy koszulek, ale dobra fotografia jej także działa doskonale. Na ekranach swoich smartfonów uczniowie widzą najdrobniejsze szczegóły budowy narządów, podczas których nauczyciel wszystko dokładnie omawia.