Gramatyka inaczej – czas Imperfekt
Na języku niemieckim uczniowie ćwiczyli gramatykę, uczniowie rozwiązywali zadania interaktywne z czasu przeszłego prostego Imperfekt. Była to prawdziwa gramatyczna przygoda.
Na języku niemieckim uczniowie ćwiczyli gramatykę, uczniowie rozwiązywali zadania interaktywne z czasu przeszłego prostego Imperfekt. Była to prawdziwa gramatyczna przygoda.
Täglich Brot: Was Kinder auf der ganzen Welt essen-Co jedzą dzieci w różnych zakątkach świata? W tym tygodniu uczniowie klasy 1 BL na języku niemieckim u Pani Agaty Herlig poznali nazwy produktów spożywczych. Sprawdzili się w znajomości zwyczajów żywieniowych z całego świata. Uczniom została zaprezentowana wystawa fotograficzna z książki Gregga Segal, który sfotografował 60 dzieci […]
Uczniowie z klasy siódmej na lekcjach chemii poznali właściwości związków chemicznych o budowie jonowej . W każdym domu dostępna jest sól kuchenna. Młodzi chemicy utrwalili na fotografiach regularną strukturę chlorku sodu. Uczniowie zastosowali aparat fotograficzny i lupę z iPada. Przydała się opcja powiększania zdjęć. Zaprezentowano zdjęcia wykonane pod mikroskopem.
Nasi nauczyciele oraz personel pomocniczy zostali już zaszczepieni przeciw SarsCov2, czekamy na powrót do szkoły ….
Na języku niemieckim uczniowie przećwiczyli słownictwo z zakresu świat zwierząt, zwierzęta domowe i dzikie, podczas lekcji uczniowie przeszli przez interaktywny labirynt ze słownictwem, zadaniami na logiczne myślenie z dziedziny poprawności użycia słownictwa z zakresu zwierzęta domowe i dzikie. Uczniowie także słuchali słuchowiska na temat pracy weterynarza i rozwiązywali zadania do tekstu z rozumienia ze słuchu.
Poniższe plakaty to prace robione w ramach działu grafiki rastrowej . Na lekcjach informatyki uczniowie mieli za zadanie plakatu promującego istniejący lub abstrakcyjny film.
Dzień po jakże ważnym naukowym wydarzeniu, uczniowie mieli okazję podyskutować na ten temat po angielsku. Wspólnie przyswajaliśmy kosmiczne słownictwo, analizowaliśmy lot oraz lądowanie, poznawaliśmy cechy łazika. Było Marsjańsko 🙂
Wiązania wodorowe w płatkach śniegu . Uczniowie z klas pierwszych licealnych oraz uczniowie klas siódmych szkoły podstawowej na lekcjach chemii poznają wiązania chemiczne. Cząsteczki wody w śniegu-lodzie są połączone za pomocą wiązań wodorowych. To wiązanie wodorowe powoduje łączenie się dwóch lub większej liczby cząsteczek w wielocząsteczkowe zespoły. Płatki śniegu mają kształt charakterystyczny dla struktury lodu. […]
Uczniowie klas drugich pracowali w projekcie „Nasza gazeta”. Po zapoznaniu się z gatunkami dziennikarskimi i publicystycznymi wyrosłymi w okresie pozytywizmu, sposobami perswazji we współczesnej prasie, praca współczesnych redakcji, sami mieli stworzyć swoje gazety. Uczniowie pracowali w dużych grupach. Musieli podzielić się obowiązkami, ustalić zadania redakcyjne. Powstałe gazety miały być zgodne z prawem prasowym i etyką dziennikarską. […]
Na języku niemieckim uczniowie przećwiczyli słownictwo z zakresu cechy charaktery i wygląd zewnętrzny, podczas lekcji uczniowie przeszli przez interaktywny labirynt ze słownictwem, zadaniami na logiczne myślenie z dziedziny opisu osób, na koniec lekcji uczniowie opisywali siebie i kolegów i koleżanki w aplikacji bookwidgets.