fbpx
  • +48 91 448 02 11
  • sekretariat@liceum.piwoni.pl
  • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
  • Nasza gazeta na j. polskim

    Uczniowie klas drugich pracowali w projekcie “Nasza gazeta”. Po zapoznaniu się z gatunkami dziennikarskimi i publicystycznymi wyrosłymi w okresie pozytywizmu, sposobami perswazji we współczesnej prasie, praca współczesnych redakcji, sami mieli stworzyć swoje gazety. Uczniowie pracowali w dużych grupach. Musieli podzielić się obowiązkami, ustalić zadania redakcyjne. Powstałe gazety miały być zgodne z prawem prasowym i etyką dziennikarską. Wrażenia po projekcie są bardzo różne: najtrudniejsza okazała się komunikacja w grupie, szczególnie w dobie pandemii i nauki zdalnej. Uczniowie zwrócili też uwagę, że projekt uczył ich kreatywności, dlatego, że musieli stworzyć wszystko sami od pomysłu do efektu. Powstały trzy gazety.  Każda inna, ale każda interesująca.
    Zapraszamy do odwiedzenia poniższego linka: