fbpx
  • +48 91 448 02 11
  • sekretariat@liceum.piwoni.pl
  • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
  • Aktualności

    Advent w języku niemieckim wirtualnie

    Z czym kojarzy się adwent w krajach niemieckojęzycznych? Zapewne większości z was z kalendarzem adwentowym, który jest jego nieodzownym elementem. Adwent zaczyna się w pierwszą niedzielę po 26. listopada i kończy 25. grudnia, trwa przez 4 niedziele, a w każdą z nich rozpoczyna się nowy tydzień adwentowy. Czas przed świętami to również czas jarmarków bożonarodzeniowych. Tutaj spotykają się przyjaciele, znajomi, koledzy z pracy i całe rodziny, aby przy lampce grzańca lub ciepłego soku z jabłek miło spędzić czas. W tym roku obchodzimy wirtualnie adwent w Niemczech, zawsze o tej porze roku młodzież wyjeżdżała na kiermasz świąteczny do Berlina. Na lekcji języka niemieckiego uczniowie przeszli przez grę językową zawierającą słownictwo z tematyki adwentu oraz uczestniczyli w wirtualnym jarmarku świątecznym.