Certyfikaty Google Applied Digital Skills w dziedzinie informatyki

W dzisiejszym dynamicznym świecie, umiejętności informatyczne stają się kluczowe nie tylko dla profesjonalistów branży, ale także dla każdego, kto chce skutecznie funkcjonować w społeczeństwie opartym na technologii. Dlatego też z dumą ogłaszamy, że uczniowie klas II oraz III liceum I Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie osiągnęli znaczący sukces, zdobywając prestiżowe certyfikaty Google Applied Digital Skills.

Google Applied Digital Skills to program edukacyjny opracowany przez Google, mający na celu rozwijanie umiejętności cyfrowych i informatycznych uczniów, studentów i dorosłych. Program oferuje bogaty zestaw zasobów, obejmujący interaktywne lekcje, projekty praktyczne i narzędzia, które pozwalają na zdobycie praktycznej wiedzy w dziedzinie technologii.

Uczniowie I Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie zdecydowali się podjąć wyzwanie, uczestnicząc w programie Google Applied Digital Skills. To nie tylko wymagało od nich zaangażowania i pracy, ale także zdolności do efektywnego wykorzystania narzędzi cyfrowych w praktyce.

Certyfikaty uzyskane przez uczniów pochodzą z różnych obszarów, obejmujących m.in. umiejętność obsługi arkuszy kalkulacyjnych, tworzenia prezentacji multimedialnych, pracy w chmurze, rozumienia podstaw programowania i innych kluczowych umiejętności związanych z dziedziną informatyki. Każdy certyfikat potwierdza zdobyte umiejętności i jest uznawany nie tylko w środowisku edukacyjnym, ale także przez firmy i organizacje branżowe.

Osiągnięcie certyfikatów Google Applied Digital Skills to nie tylko dowód na indywidualne umiejętności uczniów, ale także potwierdzenie wysokiego poziomu nauczania w I Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie. To również doskonały punkt wyjścia dla uczniów planujących rozwijać się w dziedzinie informatyki na studiach wyższych i w przyszłej karierze zawodowej.

Rozwój kompetencji cyfrowych staje się coraz bardziej istotny w dzisiejszym społeczeństwie, a certyfikaty Google Applied Digital Skills są jednym ze sposobów, aby potwierdzić tę wiedzę.