fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Chemia online w naszej szkole

      Drugi tydzień nauczania zdalnego poza nami. Wszystkie lekcje mogłam zrealizować dzięki aplikacji WEBEX.  Lekcje odbywały się zgodnie ze szkolnym  planem lekcyjnym. O godzinie wyznaczającej czas pracy w planie lekcyjnym wystarczy wpisać nr spotkania i już uczeń widoczny jest na ekranie komputera nauczyciela i klasy. Rozpoczęcie lekcji jest natychmiastowe.  Wszyscy uczestnicy lekcji widzą się. Osoba mówiąca jest widoczna na pierwszym planie. Każdy uczestnik lekcji może udostępnić cały pulpit swojego komputera lub pokazać własne prezentacje, filmy. Nauczyciel prowadzący lekcje dysponuje możliwością wyłączania mikrofonu.

             W celu sprawnego przeprowadzenia lekcji nauczyciel musi się przygotować zestaw linków filmów, aplikacji z których chce skorzystać podczas lekcji. Podczas lekcji możemy zastosować tablicę na której piszemy. W nauczaniu  chemii przy  zapisie równań reakcji tablica jest niezbędna – stosuję ją na każdej lekcji.

   

  Filmy uczniowie oglądali bez  lektora. Ten fakt wymusił  aktywne obserwowanie doświadczeń  – uczniowie wskazywani przez nauczyciel głośno komentowali obraz widoczny na ekranie. 

           Zeszyt przedmiotowy, ćwiczenia, karty pracy i podręczniki szkolne w dalszym ciągu są wykorzystywane podczas  lekcji. 

     Uczniowie szybko opanowali umiejętność wyświetlania swoich prezentacji udostępniając całej klasie ekran z iPada.

    Filmowe doświadczenia zamieszczane na YoTube stanowią podstawę pracy badawczej uczniów.

  Lekcja na Webex’e przebiega dynamicznie. Uczniowie aktywnie pracujący  nie mieli zadań domowych. 

  Uczniowe klasy maturalnej wymagają większej dawki informacji – specjalnie dla nich przygotowałam dwa kursy w iTunes.

  Halina Szczepaniec – nauczycielka chemii