fbpx
  • +48 91 448 02 11
  • sekretariat@liceum.piwoni.pl
  • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
  • Aktualności

    Cudze chwalicie -swego nie znacie …

    Uczniowie klasy 7a na lekcji geografii ,wyszukiwali informacje na temat walorów przyrodniczych i pozaprzyrodniczych naszego miasta i województwa.Przygotowali swoje prace w formie mapy myśli lub prezentacji.Uczniowie przekonali się ,że nasz region jest ciekawym miejscem ,któremu należy się przyjrzeć.Możemy pochwalić się urozmaiconym krajobrazem młodoglacjalny ,dużą ilością jezior, rzek, obszarów pokrytą lasami , licznymi wzniesieniami, dostępem do morza ,plaż ,wybrzeżami klifowymi, Parkami Krajobrazowymi i Parkami Narodowymi.Na terenie naszego regionu występują liczne zabytki architektury :kościoły ,katedry,zamki,oraz miejsca ,gdzie możemy poszerzyć swoją wiedzę o regionie a także skorzystać z rekreacji i wypoczynku.Uczniowie na zajęciach uzupełniali również  mapę ćwiczeniową ,,Podział administracyjny Polski’’ w celu zapoznania się z lokalizacją województw naszego kraju.Mieszkamy w pięknym miejscu ,które jest atrakcyjne turystycznie ,warto je docenić i  poznać bliżej .