fbpx
  • +48 91 448 02 11
  • sekretariat@liceum.piwoni.pl
  • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
  • Aktualności

    Czy złoża ropy  naftowej  dają bezpieczeństwo i władzę w XXI wieku ?

      Nasi uczniowie z klasy 2 Al na zajęciach projektowych (chemia – geografia)  mogli zapoznać się z tematem dotyczącym wydobycia ropy naftowej oraz sposobem jej przetwarzania i wykorzystania.Wszyscy wykazali się dużym zaangażowaniem w wyszukanie informacji na temat lokalizacji złóż na świecie, miejsc występowania platform wiertniczych.Poznali  również  budowę platformy wiertniczej ,a także zapoznali się z  chemicznymi  metodami  przeróbki tego surowca oraz zastosowanie poszczególnych frakcji ropy naftowej w różnych gałęziach przemysłu. Największe zainteresowanie wzbudził fakt związany z awarią platformy wiertniczej w Zatoce Meksykańskiej oraz jej konsekwencje dla ekosystemu wodnego.  Nasi uczniowie wykonali ciekawe prace  w dowolnej aplikacji: Pages ,Freeform, Keynote ,które zostały przedstawione na forum klasy w ciekawy i inspirujący sposób. Dziękujemy za owocna pracę naszym uczniom…