• +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Debaty w naszej szkole

  Któż z nas nie chciałby opanować Ars Bene Dicendi? Sztuka pięknego mówienia to umiejętność pożądana nie tylko przez wielkich oratorów, ale przez każdego, kto pragnie perswazyjnie przekonać do swojego zdania.

  Od kilku lat staramy się nauczyć naszą młodzież właśnie tej niełatwej sztuki w ramach cyklicznych Turniejów Debat Oksfordzkich. 19 grudnia 2019 r. uczniowie stanęli po raz kolejny w szranki. Debatowali na tematy społeczne: o globalizacji, ekologii, eksploracji kosmosu. Zachwycili nas doskonałym przygotowaniem merytorycznym, logiką wypowiedzi, pracą zespołową, błyskotliwością i rzeczowymi argumentami. Ponadto wyróżniali się kulturą słowa i dyskusji, jak na wielowiekowy brytyjski wzorzec polemiki przystało

   Kolejny Turniej już w lutym. Czekamy z niecierpliwością.

  Skip to content