• +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Dzień Dawcy Szpiku

  W ostatni piątek w naszej szkole odbyła się wyjątkowa akcja charytatywna o nazwie “Komórkomania”. Inicjatywa ta miała na celu wsparcie dla Fundacji DKMS, która zajmuje się zbiórką komórek macierzystych i przeszczepami szpiku. Było to nie tylko ważne wydarzenie związane z dobroczynnością, ale również doskonała okazja do kształtowania świadomości społecznej na temat potrzebnych działań i wsparcia dla chorych na białaczkę oraz inne schorzenia.

  Jednym z kluczowych elementów akcji były kiermasze ciast, które odbyły się w różnych częściach szkoły. Dochód z tego przedsięwzięcia został w całości przekazany Fundacji DKMS, aby wesprzeć jej ważną misję.

  Podczas akcji “Komórkomania” uczniowie mieli również szansę włączyć się w walkę z białaczką i inne schorzenia krwi, rejestrując się do bazy dawców szpiku. To niezwykle ważny krok, który może uratować życie chorym, którzy potrzebują przeszczepu szpiku. Rejestracja w bazie dawców jest prostym i bezbolesnym procesem, który może mieć ogromne znaczenie dla pacjentów.

  Wyjątkowym punktem akcji było również spotkanie z panią Marzeną Kardas, która odwiedziła naszą szkołę. Pani Marzena to niezwykła osoba, która przeszła przez trudną walkę z białaczką i mogła opowiedzieć nam o swojej historii oraz o tym, jak ważne jest wsparcie dla pacjentów potrzebujących przeszczepu szpiku. Jej inspirujący przekaz skłonił nas do jeszcze większego zaangażowania w akcję “Komórkomania”.

  Cały zespół szkolny był zjednoczony w tym charytatywnym przedsięwzięciu, co pokazuje, jak silna i zjednoczona może być społeczność w walce z ciężkimi chorobami. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników udało się zebrać znaczną kwotę, która zostanie przekazana na rzecz Fundacji DKMS. Ta akcja nie tylko przyniosła korzyści finansowe, ale także zwiększyła naszą świadomość na temat konieczności pomocy innym i propagowania idei wolontariatu.

  Zachęcamy wszystkich do dalszego wsparcia takich inicjatyw, które mają ogromne znaczenie dla osób walczących z chorobami oraz dla całego społeczeństwa, które wspólnie może zmieniać świat na lepsze.

  Skip to content