fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Aktualności

  Dzień Edukacji Globalnej w naszej szkole

  W naszej szkole w dniu dzisiejszym odbył się finał projektu Dzień Edukacji Globalnej. Każda klasa miała do zaliczenia wszystkie przystanki projektowe, gdzie nauczyciele realizowali na iPadzie kurs iTunes U na temat edukacji globalnej.

  PRZYSTANEK: Człowiek i środowisko

  PRZYSTANEK: Prawa człowieka

  PRZYSTANEK: Zrównoważony rozwój

  PRZYSTANEK Migracje

  Na chemii uczniowie analizowali  losowo wybrane narzutniaki, określali miejsce ich pochodzenia oraz obliczali drogę jaką pokonały od macierzystego miejsca do Wisełki.  Jeden z eratyków pokonał aż 880 km. Praca badawcza wymagała solidnej współpracy w grupie. Projekt zrealizowano dzięki dr A.Piotrowskiemu z Państwowego  Instytutu  Geologicznego w Szczecinie, który jest autorem Klucza do oznaczania wybranych głazów narzutowych (eratyków) dla potrzeb uczniów i nauczycieli.

  Skały narzutowe obecne w osadach polodowcowych zostały przywleczone przez lądolód skandynawski podczas kolejnych pleistoceńskich nasunięć.
  Obszarami macierzystymi przybłąkanych eratyków na teren Polski są głównie Skandynawia włącznie z Finlandią i bruzdą Bałtyku.

  Na przystanku ,,Migracje” uczniowie kl 2Al,Bl oraz 7a,7Fas,7Fbs wykonywali zadania rozwiązując karty pracy dotyczące kierunków migracji wewnętrznych oraz zewnętrznych, kolonizacji oraz dekolonizacji na świecie.Do wykonania zadań uczniowie wykorzystali materiały dołączone do kursu.

  rpt
  rpt