fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Aktualności

  Dzień JAPOŃSKI w naszej szkole

  W dniu 31 października 2023 roku, w I Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie, odbył się niezwykły Dzień Japoński. To wyjątkowe wydarzenie, które pozwoliło uczniom zapoznać się z fascynującym światem japońskiej kultury, zwyczajów i smaków.

  Uczniowie naszego liceum wcielili się w oryginalne stroje japońskie, co sprawiło, że szkoła na ten dzień przemieniła się w małą Japonię. Dzięki temu uczniowie mieli okazję poczuć się jak prawdziwi mieszkańcy kraju kwitnącej wiśni. To nie tylko wspaniała zabawa, ale także lekcja kultury i szacunku dla tradycji innych narodów.

  Najważniejszym elementem Dnia Japońskiego była oferta kulinarna. Uczniowie mieli okazję spróbować prawdziwych japońskich smakołyków. Na stoiskach można było znaleźć ciastka księżycowe, sushi, tradycyjny ramen, ciastka w kształcie postaci Pokemonów oraz lody o nietypowym smaku matcha. To był prawdziwy festiwal smaków, który zachwycił wszystkich obecnych.

  Nie tylko jedzenie było atrakcją tego dnia. Uczniowie mieli okazję nauczyć się sztuki origami, czyli składania papieru w różne formy. Było to nie tylko zabawne, ale również edukacyjne, ponieważ origami to jedna z tradycyjnych japońskich sztuk rzemieślniczych.

  Niezwykłą atrakcją Dnia Japońskiego był także pokaz aikido, który został wykonany przez jednego z maturzystów, Piotra Wolskiego. Aikido to japońska sztuka walki, która kładzie nacisk na zrozumienie energii przeciwnika i wykorzystanie jej w celu obrony lub uniknięcia konfliktu. To była nie tylko fascynująca prezentacja umiejętności, ale także okazja do poznania tej unikalnej formy sztuki walki.

  Dzień Japoński w I Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale także świetna okazja do kulturowego wzbogacenia i nawiązania nowych relacji między uczniami. To także dowód na to, jak różnorodność kulturowa może przyczynić się do zrozumienia i akceptacji innych narodów. Uczniowie mieli okazję przekonać się, że Japonia to kraj nie tylko bogatej historii i tradycji, ale także fascynującej kuchni i niezwykłych umiejętności.

  Dzień Japoński w I Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów i nauczycieli. To wyjątkowe wydarzenie, które nie tylko dostarczyło mnóstwo radości i zabawy, ale także zachęciło do dalszego poznawania i szacunku dla innych kultur.