• Dzień KROPKI

15 września obchodziliśmy Internationational Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły, zainspirowani twórczością Stanisława Lema, udali się w podróż na planetę Solaris. Chwilę po wylądowaniu, za pomocą kropek i elementów kulistych, musieli zbudować  własne stacje kosmiczne. Warto podkreślić, że te, wyposażone w nowoczesny sprzęt, konstrukcje umożliwiły im nawiązanie kontaktu z obcą cywilizacją. Uczniowie, według informacji zawartych w dziennikach pokładowych, nie mieli również problemów z licznymi awariami  – związanymi z pobytem na tej tajemniczej planecie. W dodatku, za sprawą wiedzy z fizyki i matematyki, byli w stanie pokonać wszelkie trudności oraz zobaczyć całą powierzchnię Solaris – korzystając ze skonstruowanego przez siebie wcześniej łazika.