• Dzień NAUKOWCA

W dniu 25 marca uczniowie klas pierwszych i drugich licealnych uczestniczyli w konferencji wystąpień naukowców z Uniwersytetu Szczecińskiego pracujących w Instytucie Nauk o Morzu i Środowisku.

Uczniowie mogli posłuchać ciekawych wykładów na temat:

,,Katastrofy na Odrze” prowadzonego przez dr Małgorzatę Bąk

,,Dendroklimatologia” – jak wykorzystać przyrosty roczne drzew do rekonstrukcji pogody i klimatu” prof.Anna Cedro,

,,Przyczyny niedoborów wody – zmiana  klimatu czy człowiek ? ” dr Małgorzata Świątek

,,Oceaniczne rejony głębokowodne : środowisko i życie -dr Teresa Radziejewska.

Uczniowie zwiedzali również Muzeum Geocentrum ,gdzie mogli podziwiać skamieniałości oraz bogatą kolekcję minerałów. Uczestniczyli również w zajęciach laboratoryjnych , podczas  których obserwowali pod mikroskopem okrzemki i algi złociste.

Zajęcia były przeprowadzone w sposób ciekawy ,poszerzyły wiedzę naszych uczniów oraz zainteresowały naukami geograficznymi.

Podziękowania dla przewodniczącej Koła Naukowego Meteorologów i Klimatologów p.Wiktorii Sadzyńskiej za przygotowanie zajęć dla uczniów naszego liceum.