• Dzień Naukowca

W dniu 02.03.2023r uczniowie klas 1LA,1 LB,1 LC uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w Muzeum Geologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego na  Wydziale Nauk Ścisłych i Przyrodniczych

Nasi uczniowie obejrzeli film pokazujący ewolucje życia na Ziemi. Uczestniczyliśmy również w zajęciach prowadzonych przez Pana dr Roberta Woźniaka, który pokazał nam różnorodne minerały ,skały, skamieniałości . Omówił genezę i właściwości minerałów ,skał oraz pokazał minerały fluorescencyjne ,które wywarły na nas ogromne wrażenie .Dowiedzieliśmy się również w jaki sposób bada się twardość minerałów według skali Mosha.

Następnie udaliśmy się na wykład dotyczący ,,Ekstremalnych   zjawisk zachodzących na Ziemi” ,prowadzony przez dr  Szymona Walczakiewicza.Poznaliśmy ważne zjawiska takie jak ,trzęsienia  Ziemi , wybuchy wulkanów, tsunami,oraz groźne zjawiska pogodowe .

Następnie udaliśmy się do Instytutu Fizyki ,gdzie wysłuchaliśmy wykładu na temat ,,Struktury rzeczywistości ”.Cały dzień spędziliśmy w sposób naukowy, który poszerzył nasza wiedzę o kolejne zagadnienia .