fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Aktualności

  Dzień niepodległości w naszej szkole

  W tym roku w naszym liceum do Dnia Niepodległości podeszliśmy w sposób ambitny i wyjątkowy. Przez cały tydzień na lekcjach historii i HiT w klasach odbywały się debaty oksfordzkie o naszej, uzyskanej 104 lata temu niepodległości. 

  Najlepszych uczniów, których siła przekonującej argumentacji w ciekawych dyskusjach zaprowadziła do finału jaki odbył się w dniu poprzedzającym święto. Gdyby nie ograniczony czas dyskusji nasza młodzież mogłaby o tym przegadać nawet cały dzień!

  Specjalnym gościem tego dnia była profesor z Uniwersytetu Szczecińskiego Pani Małgorzata Machałek, która dla naszych uczniów przedstawiła bardzo ciekawy wykład nie tylko o postaciach związanych z polską walką o niepodległość ale całą historią z tym wydarzeniem związaną na przestrzeni 123 lat zmagań z zaborcami. Dzięki serdeczności pani profesor mamy nadzieję na dalszą, owocną  współpracę z uczelnią oraz uczestniczeniu w jej przyszłych inicjatywach i projektach.