Dzień niepodległości w naszej szkole

W tym roku w naszym liceum do Dnia Niepodległości podeszliśmy w sposób ambitny i wyjątkowy. Przez cały tydzień na lekcjach historii i HiT w klasach odbywały się debaty oksfordzkie o naszej, uzyskanej 104 lata temu niepodległości.

Najlepszych uczniów, których siła przekonującej argumentacji w ciekawych dyskusjach zaprowadziła do finału jaki odbył się w dniu poprzedzającym święto. Gdyby nie ograniczony czas dyskusji nasza młodzież mogłaby o tym przegadać nawet cały dzień!

Specjalnym gościem tego dnia była profesor z Uniwersytetu Szczecińskiego Pani Małgorzata Machałek, która dla naszych uczniów przedstawiła bardzo ciekawy wykład nie tylko o postaciach związanych z polską walką o niepodległość ale całą historią z tym wydarzeniem związaną na przestrzeni 123 lat zmagań z zaborcami. Dzięki serdeczności pani profesor mamy nadzieję na dalszą, owocną  współpracę z uczelnią oraz uczestniczeniu w jej przyszłych inicjatywach i projektach.