fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Dzień Ziemi

  22 kwietnia – Dzień Ziemi w naszej szkole był dniem pełnym ciekawych i edukacyjnych wydarzeń związanych z ochroną środowiska.
  Rozpoczęliśmy go uczestnictwem w zajęciach terenowych, gdzie nauczyliśmy się wyznaczać azymuty, określać kierunki geograficzne i opisywać krajobraz wokół naszej szkoły, co pozwoliło nam lepiej zrozumieć nasze otoczenie i wpływ, jaki na nie wywieramy. 

  Następnie wysłuchaliśmy wykładu na temat budowy Ziemi. Dowiedzieliśmy się jak ważna jest ochrona jej naturalnych zasobów. Omówiliśmy zanieczyszczenia powietrza, problem dziury ozonowej i skutki globalnego ocieplenia, aby lepiej zrozumieć wpływ działalności człowieka na otaczające środowisko. 

  Poznaliśmy zasady zielonej chemii, czyli projektowania, produkcji i użytkowania substancji chemicznych w sposób, który minimalizuje wpływ na środowisko naturalne i ludzkie zdrowie.
  W kolejnej części spotkania dowiedzieliśmy się, jakie organizmy żywe mogą być wskaźnikami czystości środowiska, ucząc się, jak ich obecność, może pomóc nam monitorować stan naszej planety. 

   Konkurs na plakat z okazji Dnia Ziemi był doskonałą okazją do wyrażenia przez sztukę i kreatywność troski o środowisko naturalne. 

  Dzień Ziemi to nie tylko okazja do edukacji, ale także promowanie zrównoważonego stylu życia i aktywnych działań na rzecz ochrony naszej przyrody.