• +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Aktualności

  Europejski Tydzień Sportu w tym tygodniu w naszej szkole

  Europejski Tydzień Spotu w naszej szkole – termin 23.09-30.09

  Każda klasa w ciagu tygodnia sportu zbiera liczbę punktów za różne konkurencje, klasa, która uzbiera największą liczbę punktów dostaje tytuł „Mistrzowskiej klasy roku” – co się z tym wiąże, otrzymuje puchar na rok, który ma na własność do kolejnej edycji ETS – dodatkowo do wykorzystania nieprzygotowanie z wybranego przez klasę przedmiotu.

  Konkurencje

  1. „Zakręcony lekcje wf „ pierwsza lekcja – trening boksu druga lekcja – trening fitness Punktacja- klasa może otrzymać 5 punktów za zaangażowanie w lekcjach wf oraz 5 punktów za frekwencję.

  2. „Jaki to sport?” – Każdy nauczyciel wybiera (z przygotowanej listy) dyscyplinę sportową, której będzie ambasadorem w ciągu Europejskiego Tygodnia Sportu. Klasa ma tydzień na zadanie 5 pytań, na które nauczyciel może odpowiedzieć: tak lub nie. Po uzyskaniu odpowiedzi od nauczyciela, delegat klasy ma czas do końca trwania ETS na przekazanie karteczki z wybraną przez klasę dyscypliną. Klasa otrzymuje punkt za każdą odgadniętą dyscyplinę reprezentowaną przez danego nauczyciela. Uczniowe o prawidłowym wyniku dowiadują się ostatniego dnia Europejskiego Tygodnia Sportu na szkolnym Fb- lista z wynikami.

  3. „Sztuka dla sportu” -Klasa losuje dyscyplinę sportów nieolimpijskich, którą zaprezentuje w postaci plakatów, zdjęć, rysunków na drzwiach w danej klasie. Uczniowie maja tydzień na prezentacje dyscypliny, odnosząc się do jej historii oraz polskich reprezentantów. Ocena prac odbędzie się w ostatni dzień ETS. Najwyżej ocenione prace: miejsca 1-3 dają możliwość zdobycia 5 pkt. Miejsca 4-7 zdobywają 3pkt. Klasa może otrzymać dodatkowe 3 pkt. za kreatywność.

  4. Mini turniej( Kat. Chłopcy/dziewczyny)- rozgrywane na lekcjach wf, każda klasa wybiera reprezentanta w danej dyscyplinie, miejsca 1-3 dają możliwość zdobycia 5 pkt. Miejsca 4-7 zdobywają 3pkt. „Mistrz skoków”- skoki na skakance jak najdłużej, możliwe dwie próby „Mistrz odbić” – odbicia sposobem dolnymi i górnym piłki siatkowej – 1,5 minuty jak najwiecej obić „Ultimate Beastmaster” – reprezentant klasy ma pokonać w jak najkrótszym czasie tor przeszkód zwany „Bestią”. Do konkurencji mogą być wyznaczone dwie osoby, z których wybrany będzie czas tej lepszej. miejsca 1-3 dają możliwość zdobycia 5 pkt. Miejsca 4-7 zdobywają 3pkt. Dodatkowo punktowany będzie doping klasy za która można otrzymać 3 pkt.

  Skip to content