fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Aktualności

  Fake newsy i koronawirusowe teorie spiskowe. Uczniowie liceum na tropie poszukiwania prawdy

  Rozwój pandemii spowodował lawinę fake newsów. Jaki związek ze szczepieniami ma Bill Gates? Czy sieć 5 G wywołuje koronawirusa? Czy pandemia to jeden wielki spisek dużych mocasrtw? Na sile przybiera medialna dyskusja o pandemii koronawirusa, która stworzyła podatny grunt do rozprzestrzeniania się fałszywych informacji w sieci.

   Warto wiedzieć, kto wpuszcza do mediów społecznościowych fałszywki na temat COVID-19, szczepień i innych „kontrowersyjnych” tematów. Dlatego rozpoczynamy nowy cykl zajęć dla uczniów liceum, które mają im uświadomić jak ważne jest sprawdzanie źródeł informacji, na które natrafiają w internecie.

  Podczas pierwszej lekcji uczniowie klas drugich liceum poznali anatomię fake newsa oraz dowiedzieli się dlaczego jest to celowo przygotowane kłamstwo, na którym ktoś zyskuje. Dokonali również analizy fałszywych informacji i poznali ich prawdziwe źródła.

  Zajęcia o przekazach medialnych w czasie pandemii prowadzi Mateusz Lipka – rzecznik prasowy Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, były dziennikarz, członek Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich