Geografia i przedsiębiorczość w czasie pandemii

Na lekcjach geografii i przedsiębiorczości on-line korzystamy z tych wszystkich metod pracy, które mamy dostępne na codzień w szkole. Kontakt on-line nie stanowi żadnego problemu, by realizując podstawę programową opracowywać mapy mentalne, prezentacje, zadania w zeszycie ćwiczeń, by edytować mapy konturowe, redagować tabelki porównawcze, tworzyć tabelki i wykresy na ich podstawie, rozwiązywać ankiety. Każda lekcja poprzedzona jest kursem iTunes U, który jest rozszerzeniem multimedialnym tematyki lekcji. W poszczególnych postach uczeń może obejrzeć wywiady, kreskówki edukacyjne, fragmenty filmów edukacyjnych. W załącznikach zamieszczona jest również teoria do każdej lekcji. Lekcje zdalne uświadomiły nam, że taki sposób komunikacji nie musi być gorszy od tradycyjnej lekcji w szkole.