fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Aktualności

  HISTORIA I WOS ZDALNIE I NIEBANALNIE

  Ten tydzień upływa pod znakiem Piastów, mass mediów i praw człowieka.
  Na HISTORII poznajemy i oceniamy działania pierwszego polskiego króla Polski, zastanawiamy, co tak naprawdę wydarzyło się w Gnieźnie w 1000 roku, dlaczego wojna z cesarzem trwała 16 lat, odkrywamy tajemnice Szczerbca i utrwalamy wiadomości w myśl zasady „bawiąc uczyć”!

  Na WOS, jak zawsze poruszamy bardzo ważne i aktualne tematy. Tym razem to mass media – ich rola, wiarygodność, etyczność oraz wpływ na nasze poglądy i działania. Trzeba wiedzieć przecież jak odróżniać fakty od fake newsów!

  Na WOS rozmawiamy też o prawach człowieka – czy je znamy, jak z nich korzystamy, na czym polega ich uniwersalność. Zastanawiamy się dlaczego prawa człowieka wciąż są łamane i co może zrobić każdy z nas, aby je chronić.