• Informatyka zdalnie

W liceum w klasach 2 o profilu rozszerzonych uczniowie poznają profejsonalny język programowania jakim jest Python. Język ten znajduje obecnie szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach nauki i gospodarki umożliwiając szybkie przetwarzanie dużej ilości danych. Stanowi też jedno z podstawowych narzędzi wykorzystywanych w programowaniu sztucznej inteligencji.

Na lekcjach informatyki uczniowie z klas 7 pracują na Ipadach w programie Medibang Paint for Ipads, który jest dość prostym edytorem graficznym, umożliwiającym wykonywanie ciekawych projektów z zakresu grafiki.

Na lekcjach Informatyki uczniowie klasy 7a wykorzystują w swoich zadaniach narzędzie graficzne jakim jest program GIMP. Program umożliwia wiele operacji graficznych w optymalizację zdjęć, tworzenie kolaży i retusz cyfrowy.

Tworzenie dobrych dokumentów tekstowych nie jest trudne, ale od stosowania prawidłowych zasad formatowania zależy wygląd oraz możliwość konserwacji. Wystarczy do tego standardowy edytor tekstu Pages, będący na wyposażeniu każdego komputeraz z systemem MacOS. Tworzenie CV oraz standardowych listów stanowi dobre ćwiczenie wdrażające do zaawansowanej edycji tekstów.