• +48 91 448 02 11
  • sekretariat@liceum.piwoni.pl
  • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
  • Insta.ling

    Nie od dziś wiadomo, że przyswajanie słownictwa jest jednym z najtrudniejszych elementów nauki języka obcego.  Zapamiętywanie nowych słówek jest procesem monotonnym, łączy się z dużym nakładem czasowym, z oporem uczniów, z czymś, co się młodemu człowiekowi kojarzy  z nudą. Niewielu uczniów jest w not not no ja wiem no no stanie zapamiętać słownictwo z lekcji, wiemy że mamy różnych uczniów w grupie. Nawet w najmniejszej grupie, znajdą się  bardzo aktywne osoby i takie, które wolą siedzieć cicho. Ci aktywni mają szansę użyć kilkakrotnie w ciągu lekcji nowych słówek w kontekście, inni potrzebują pracy samodzielnej, w ciszy i skupieniu. Wiemy, że słówek należy uczyć się systematycznie, małymi porcjami, lepiej każdego dnia 5-10 minut niż dwie godziny przed sprawdzianem. Wiemy, ze tzw. „3xZ = zakuj-zdaj-zapomnij” na języku obcym to droga donikąd, dlatego korzystamy dalej w tym roku szkolnym z portalu https://instaling.pl

     

    Skip to content