fbpx
  • +48 91 448 02 11
  • sekretariat@liceum.piwoni.pl
  • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
  • Wir lernen Fremdsprachen

    W dzisiejszym świecie, znajomość wyłącznie mowy ojczystej nie wystarcza. Bez wątpienia jednym z najistotniejszych plusów, jakie wiążą się z systematyczną nauką języków obcych, jest jej dobry wpływ na sposób pracy naszego mózgu.

    Podczas lekcji języka niemieckiego u p. Makusa uczniowie rozpoczęli prostą grą Quizlet Live, gdzie w bardzo szybki sposób musieli dopasować odpowiednie słówko do jego znaczenia w języku polskim lub niemieckim. Po wykonaniu tego ćwiczenia uczniowie przeszli do swoistej podróży samolotem przez znajomość wiedzy o językach obcych i to wszystko w języku niemieckim.

    Pracę na lekcji przestawia krótki film : Podróż samolotem przez świat języków.