fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Japoński w naszej szkole

  Pierwsza lekcja japońskiego była poświęcona nauce hiragany, japońskiego systemu pisma. Klasa pełna ciekawych i pełnych entuzjazmu uczniów wraz z nauczycielem zanurzyła się w tajniki tego pięknego systemu pisma, zajęcia odbywają się w soboty, nikt nie ma problemu z frekwencją na zajęciach. Uczniowie z radością odkrywali, jak poszczególne znaki odzwierciedlają dźwięki japońskiego języka.

  Na kolejnej lekcji przyszedł czas na przedstawianie się po japońsku. Nauczyciel pomagał uczniom opanować podstawowe zwroty, dzięki którym mogli wymieniać się imionami i zapytaniami o siebie nawzajem. “はじめまして” (Hajimemashite), czyli “Miło mi cię poznać”, brzmiało w ustach uczniów z pewnym dźwiękiem tajemnicy.

  Podczas tej fascynującej lekcji nie zabrakło także praktyki. Uczniowie ćwiczyli swoje umiejętności pisania hiragany i starali się doskonalić wymowę trudnych dźwięków japońskich. Sala lekcyjna wypełniła się dźwiękiem radosnego śmiechu i zapału do nauki.

  Uczniowie starannie notowali znaki i wymowę liczb od 1 do 99, zastanawiając się nad różnicami między systemem japońskim a tym, z którym byli wcześniej zaznajomieni. Klasa była pełna energii, gdy wszyscy razem wychwalali zalety i ciekawostki związane z liczeniem w japońskim stylu.

  Nauczyciel, z uśmiechem na twarzy, zapytał uczniów o ich wrażenia z nowego przedmiotu. Odpowiedzi były pełne entuzjazmu i gotowości do dalszej nauki. Język japoński stał się dla nich fascynującym wyzwaniem, które chcieli podjąć.

  Tak zaczęła się przygoda z japońskim w I Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinie. Uczniowie, zainspirowani nowym doświadczeniem, wiedzieli, że każda kolejna lekcja będzie dla nich nie tylko okazją do nauki języka, ale również podróżą w świat japońskiej kultury i tradycji.