fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Aktualności

  Język japoński – znamy już dwa alfabety

  Dziś z dumą informujemy, że uczniowie I Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie zakończyli intensywny kurs nauki japońskiego pisma. Po wielomiesięcznych staraniach i zaangażowaniu, nasi uczniowie opanowali zarówno hiraganę, jak i katakanę – dwa alfabetu japońskie. Efekt ten jest rezultatem regularnych spotkań, które odbywały się każdą sobotę przez dwie godziny, począwszy od września 2023 roku.

  To ogromne osiągnięcie nie tylko dla naszych uczniów, ale także dla naszej szkoły, która zawsze stawiała sobie za cel rozwijanie umiejętności językowych swoich podopiecznych. Jesteśmy przekonani, że zdobycie wiedzy na temat japońskiego pisma otworzy nowe możliwości i perspektywy dla naszych uczniów.

  Jako kulminacja tego intensywnego roku nauki, planujemy wyjątkową podróż do Japonii we wrześniu 2024 roku. To będzie nie tylko okazja do praktykowania języka japońskiego w naturalnym środowisku, ale również niezapomniane doświadczenie kulturowe dla naszych uczniów.

  Jesteśmy pełni entuzjazmu i nie możemy się doczekać, aby podzielić się z Wami naszymi przeżyciami podczas tej wyjątkowej podróży. Bądźcie z nami i śledźcie naszą stronę internetową, aby być na bieżąco z naszymi przygodami!