• +48 91 448 02 11
  • sekretariat@liceum.piwoni.pl
  • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
  • Język polski w klasach 2 LO

    Ostatnie dwa tygodnie przed feriami świątecznymi były czasem intensywnej pracy na języku polskim w klasach drugich. Klasy po szkole podstawowej omawiały ballady Adama Mickiewicza i powieść poetycką Konrad Wallenrod. Uczniowie rozmawiali na temat sposobów budowania nastroju w utworach literackich, plastycznych i w filmie. Powstało kilka prac będących ilustracjami ballady „Ucieczka”.

    Klasy po gimnazjum zakończyły już omawianie lektur z epoki romantycznej. Podsumowały dwa i pół miesiąca pracy nad epoką, pracując w grupach, by potem zaprezentować różne aspekty romantyzmu. Przygotowane wystąpienia podparte były świetnymi przykładami pracy młodego interpretatora tekstów kultury.

    Skip to content