fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Aktualności

  Kobieta – tradycja – współczesność

  Uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się i porozmawiać z panią profesor Agatą Zawiszewską z Instytutu Literatury i Nowych Mediów na Uniwersytecie Szczecińskim.

  Badaczka opowiedziała o procesach historycznoliterackich oraz roli kobiet w historii literatury. Podczas rozmowy nie zabrakło również pytań o społecznie zaangażowaną poezję, kształtowanie ról społecznych, wizerunek kobiety w filmach oraz reklamach. Profesor Zawiszewska wspomniała także o kobietach podejmujących tematykę doświadczeń stanu wojennego oraz współczesnych antologiach tekstów.

  Nasi uczniowie mieli więc szansę zobaczyć, jak zmieniał się wizerunek kobiety w różnych epokach literackich.