Kobiety sukcesu, które wpłynęły na losy Polski, Europy i świata

W dniu 8 marca 2023r uczniowie naszej szkole uczestniczyli w wykładzie przeprowadzonym przez Panią Profesor Agnieszka Szudarek z  Uniwersytetu Szczecińskiego. Pani Profesor wygłosiła ciekawy wykład na temat  :

,,Pierwsze Polki w świecie nauki i polityki na przełomie XIX i XX wieku.”

Młodzież poznała prawa kobiet w XIX wieku ,oraz dowiedziała się o roli kobiety w życiu społecznym. Uczniowie przekonali się ,że kobiety nie mogły uczestniczyć w życiu politycznym ,ani zdobywać wyższego wykształcenia. Poznaliśmy pierwsze kobiety,które poprzez swój upór zmieniły życie pełne ograniczeń i osiągnęły sukces. Do kobiet tych zaliczamy min.dr Annę Tomaszewicz -Dobrską( pierwszą lekarkę) ,Marię Skłodowską -Curie ( laureatkę Nagrody Nobla z fizyki i chemii) oraz działaczki ruchu politycznego drugiej połowy wieku XIX.

Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i interesujący wykład Pani Profesor Agnieszce  Szudarek