fbpx
  • +48 91 448 02 11
  • sekretariat@liceum.piwoni.pl
  • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
  • Komunikacja w kulturze

    Komunikacja w kulturze to temat niezwykle fascynujący. Jak zmieniło się postrzeganie świata, nasz sposób myślenia, zapamiętywania dzięki rozwojowi pisma, wynalezieniu druku, komunikacji internetowej? Czy jesteśmy podobni do ludzi sprzed 3000 lat? Na te pytania próbowaliśmy odpowiedzieć na lekcjach wiedzy o kulturze. Staraliśmy się też nasze spostrzeżenia uporządkować w formie mapy myśli lub osi czasu. Mapy myśli porządkuja informacje w inny spoósb niż osie czasu. Niektórzy uczniowie wolą układać myśli linearnie,  niektórzy wolą skojarzeniowo. Oba sposoby mają związek z pojawieniem się pisma możliwością zapisania wszystkiego kolejno. Mapy myśli rozwinęły się w dobie komputeryzacji, kiedy nasz mózg od myślenia linearnego zaczął przyzwyczajać do myślenia symultanicznego.