Konferencja naukowa “Szkoła jutra”

Nasza polonistka – Weronika Migowicz – przedstawiła swój projekt gry miejskiej podczas konferencji naukowo-dydaktycznej w Łodzi. Wspólnie z najlepszymi metodykami w kraju zastanawiała się, jak powinna wyglądać ,,szkoła jutra’’.

Nasza prelegentka opowiadała, jak pokazać uczniom nowe, nieznane dotąd miejsca oraz twórczość szczecińskich pisarzy i pisarek. W swojej prezentacji poruszyła zagadnienia związane z rozwojem badań dotyczących Nowego Regionalizmu. Poprzez obserwowany od paru lat zwrot topograficzny w badaniach literackich starała się na nowo omówić problem przestrzeni w ludzkim doświadczeniu. Przybliżyła również życie i twórczość Heleny Raszki, Ingi Iwasiów, Artura Daniela Liskowackiego, Brygidy Helbig-Miszewski.