fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Aktualności

  Kreatywnie na informatyce w j. angielskim

  Czym jest kreatywność?

  Termin „kreatywność” jest stosowany często, chętnie i odmieniany przez wszystkie przypadki. Niewiele osób zastanawia się jednak, co tak naprawdę znaczy — intuicyjnie wiemy, czym jest, ale gdy mamy podać definicję, powstaje problem.

  Idąc tym tropem, osoba kreatywna to taka, która tworzy coś nowego. Dobrze, ale czy to nie jest tak, że wszystko już było, zostało zrobione, nic nie jest oryginalne? Przeglądając internet, łatwo dojść do takiego wniosku. Tu właśnie przydaje się kreatywność — z połączenia dwóch (lub więcej) pomysłów, koncepcji, idei, jesteśmy w stanie stworzyć coś nowego, oryginalnego, dodającego wartość.

  Rezultatem kreatywnego procesu może być coś namacalnego (jak obraz, wynalazek, film) lub niematerialnego (idea, teoria naukowa, filozoficzna, kompozycja muzyczna itd.), poszliśmy tym tropem na informatyce w języku angielskim i zbieraliśmy kreatywne pomysły odnośnie użycia iPada na informatyce.