fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Aktualności

  Kreatywność i Nauka Języka Niemieckiego z Storyboard That

  Na ostatnich zajęciach z języka niemieckiego w klasach 1 LO , prowadzonych przez panią Agatę Herlig, uczniowie mieli wyjątkową okazję wykazać się kreatywnością. Tematem lekcji były wakacje, a zadaniem uczniów było stworzenie komiksu za pomocą internetowego narzędzia Storyboard That.

  Storyboard That to intuicyjne narzędzie online do tworzenia storyboardów, które doskonale sprawdza się w edukacji. Uczniowie mogli w prosty sposób dodawać obrazy, postacie i dialogi, aby zilustrować swoje wakacyjne przygody, jednocześnie praktykując język niemiecki.

  Na początku lekcji pani Agata przedstawiła temat – wakacje – i zachęciła uczniów do podzielenia się swoimi wspomnieniami i marzeniami o letnich podróżach. Uczniowie otrzymali krótkie instrukcje, jak korzystać ze Storyboard That, a następnie przystąpili do planowania swoich komiksów. Korzystając z szerokiej gamy szablonów i zasobów dostępnych w Storyboard That, uczniowie zaczęli tworzyć swoje komiksy. Dodawali obrazy przedstawiające różne sceny wakacyjne, od plaży po góry, i tworzyli postacie, które wcielały się w role głównych bohaterów ich opowieści. Najważniejszą częścią lekcji było pisanie dialogów i opisów w języku niemieckim. Uczniowie tworzyli ciekawe i zróżnicowane historie, wykorzystując nowe słownictwo i struktury gramatyczne. Tworzenie komiksów pozwoliło uczniom wyrazić swoje pomysły w oryginalny i ciekawy sposób. Dzięki narzędziu Storyboard That, nawet ci, którzy nie czują się pewnie w rysowaniu, mogli stworzyć wizualnie atrakcyjne historie.

  Zajęcia były interaktywne i angażujące, co sprawiło, że uczniowie byli bardziej zaangażowani i zmotywowani do nauki. Uczniowie nie tylko świetnie się bawili, tworząc swoje komiksy, ale także w praktyczny sposób doskonalili swoje umiejętności językowe.