fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Łapy w górę

  W tym roku szkolnym, uczennice z klasy 2BL przeprowadziły projekt społeczny w ramach ogólnopolskiej olimpiady Zwolnieni z Teorii „Łapy w Górę”. Uczennice zebrały pieniądze i inne rzeczy na rzecz lokalnego schroniska dla zwierząt  w Dobrej Szczecińskiej. Ich celem było wsparcie placówki, którą zamieszkuje trzydzieści psów i czterdzieści dwa koty. 

  Dzięki inicjatywie uczennic, zebrano imponującą kwotę 3590 zł, głównie poprzez zorganizowane kiermaszy w szkole oraz zrzutkę rzeczy w firmie Animex. Ponadto, dziewczęta zebrały różnorodne potrzebne artykuły, włączając w to kojce, koce oraz prześcieradła, które przekazały schronisku.

  Projekt “Łapy w Górę” nie tylko dostarczył  wsparcia finansowego, ale także promował  zaangażowanie społeczności szkolnej w działania na rzecz zwierząt. Działania dziewczyn pokazują, że nawet małe działania mogą mieć ogromny wpływ na poprawę warunków życia dla bezdomnych zwierząt.

  Ten projekt nie tylko pomaga schronisku w spełnianiu jego misji, ale również uczy społeczność odpowiedzialności wobec zwierząt i potrzebie pomocy innym. Jest to przykład, jak ważne jest angażowanie się w działania charytatywne i jak wiele można osiągnąć, działając razem jako grupa. Same uczestniczki projektu „ Łapy w Górę” zachęcają każdego do prowadzenia podobnych akcji.