fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Aktualności

  Lekcje muzyki w czasach pandemii

  Lekcje muzyki w czasach pandemii, to prawdziwe wyzwanie.

  Tradycyjna zmora uczniów w naszej szkole „od pokoleń” to “Pory Roku” Vivaldiego i muzyka baroku.
  Tymczasem teraz nie można zagrać na fortepianie, by wyodrębnić jakąś linię melodyczną, czy uwypuklić melodię. Nie można zmiksować na poczekaniu utworów. To nie jest to, co żywy kontakt z muzyką w szkole na strychu.
  A jednak… jakoś się udaje. Dzięki iPadom, dzięki dostępnym w prostym goodreaderze materiałom – książce i plikom mp3 z fragmentami utworów da się w XXI wieku muzykę poprowadzić zdalnie. No i niezastąpiony YouTube!
  Odpowiedzi zaś uczniów w formie spotkania w cztery oczy on-line też z pewnością zapadają w pamięć…