• +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Aktualności

  Magia Świąt na Weihnachtsmarkt w Berlinie: Uczniowie I Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie w niezapomnianej podróży

  W dniu 21 grudnia 2023 roku uczniowie I Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie wyruszyli na niezapomnianą podróż do stolicy Niemiec, aby doświadczyć wyjątkowej atmosfery świątecznego jarmarku, znanego jako Weihnachtsmarkt. Berlin, przyozdobiony tysiącami lampek i przesiąknięty zapachem pierników, okazał się idealnym miejscem na rozpoczęcie magicznego okresu świątecznego.

  Uczniowie, wraz z opiekunami, rozpoczęli swoją podróż wcześnie rano, pełni entuzjazmu i radości. Po dotarciu do Berlina grupa udała się na teren jarmarku, gdzie zanurzyła się w atmosferze radosnego świętowania. Kolorowe stragany, pełne ręcznie robionych ozdób świątecznych, przyciągały uwagę młodzieży, tworząc niepowtarzalny klimat.

  Jednym z najważniejszych punktów programu było zwiedzanie tradycyjnych niemieckich straganów z ozdobami bożonarodzeniowymi. Uczniowie mieli okazję podziwiać misternie wykonane bombki, świeczniki i stroiki, które tworzyły niezwykłą atmosferę świątecznej tradycji. Niektórzy zdecydowali się na zakup autentycznych niemieckich prezentów dla swoich bliskich, co stanowiło piękny gest w duchu świątecznej wymiany upominków.

  W trakcie wizyty na jarmarku uczniowie delektowali się również tradycyjnymi niemieckimi przysmakami. Smakowite kiełbaski, aromatyczne pierniki stanowiły prawdziwą ucztę dla zmysłów i dodatkowo umilały atmosferę spotkania.

  Podczas wyjazdu nie zabrakło także czasu na zwiedzanie malowniczych zakątków Berlina.

  Po dniu pełnym wrażeń, uczniowie powrócili do Szczecina z uśmiechami na twarzach, niosąc ze sobą nie tylko świąteczne upominki, ale przede wszystkim wspomnienia niezapomnianego wyjazdu. Weihnachtsmarkt w Berlinie okazał się nie tylko miejscem zakupów, ale przede wszystkim przestrzenią do budowania więzi i wspólnego świętowania w magicznej atmosferze przedświątecznej.

  Podróż do Berlina na Weihnachtsmarkt stała się jednym z wyjątkowych przeżyć dla uczniów I Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinie, pozostawiając nie tylko piękne wspomnienia, ale także inspirację do odkrywania kultury i tradycji innych narodów w duchu świątecznej radości.

  Skip to content