fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Aktualności

  Matematyka i sztuka, czyli o wzajemnych inspiracjach…

  Chcielibyśmy podzielić się z Wami niezwykłymi projektami, nad którymi pracowali nasi utalentowani uczniowie. Dzięki ich kreatywności  i pasji do architektury powstały imponujące plany urbanistyczne. 

  Projekt rozpoczął się od wstępu, który wprowadził uczniów w świat kompozycji artystycznej. Uczniowie odkrywali zastosowanie takich elementów jak: akcent, rytm, symetria, osie widokowe i dominanty, które są kluczowymi koncepcjami zarówno w malarstwie, rzeźbie jak i architekturze. Te fundamentalne pojęcia artystyczne stanowiły podstawę ich projektów urbanistycznych. 

  Wyniki pracy uczniów są naprawdę inspirujące. Wyobraźmy sobie nową zabudowę miasta, która nie tylko spełnia funkcjonalne potrzeby, ale takźe stanowi prawdziwe dzieło sztuki. To co nasi uczniowie stworzyli, to harmonia między funkcjonalnością a estetyką, co jest znaczącym osiągnięciem. 

  Projekty, które stworzyli nasi uczniowie odzwierciedlają ich rozumienie dziedzictwa artystycznego. To dowód na to, że sztuka i nauka mogą iść ze sobą w parze, tworząc coś niezwykłego. Z dumą prezentujemy te projekty. Dziękujemy naszym uczniom za ich zaangażowanie.