fbpx
 • +48 91 448 02 11
 • sekretariat@liceum.piwoni.pl
 • ul. Klonowica 3, 71 - 241 Szczecin
 • Aktualności

  Młodzież z Piwoniego „zwolniona z teorii”? Projekty społeczne

  Młodzież z Piwoniego „zwolniona z teorii”?

  16 września rusza szósta edycja olimpiady projektów społecznych Zwolnieni z Teorii, najpopularniejszej olimpiady dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych w Polsce. Do tej pory ponad 9 tys. uczniów z całej Polski zrealizowało już 2 tys. projektów społecznych, które pozytywnie wpłynęły na życie 20 milionów Polaków. Celem olimpiady jest zwiększenie zaangażowania młodzieży w wolontariat oraz rozwój kompetencji miękkich młodzieży.

  W nowym roku szkolnym nasza szkoła również weźmie udział w olimpiadzie. Pod opieką tutorów zrealizuje projekty, które poprawią ich otoczenie i pomogą innym, a ponadto każdy Finalista odbierze certyfikat ceniony przez pracodawców na całym świecie, zwiększający szanse uczestników na dostanie się na uczelnie międzynarodowe. Pracodawcy przygotowują specjalne oferty pracy dla finalistów Zwolnionych z Teorii, którzy są na studiach. Finaliści Zwolnionych z Teorii znacznie częściej niż pozostali licealiści dostają się na studia za granicą, gdzie praktyczne projekty są wymagane. Udaje im się średnio o 1.5 roku wcześniej zdobyć pierwszą pracę niż ich rówieśnikom, którzy nie wzięli udziału w Olimpiadzie.

  Zapraszamy do zgłaszania się do projektów u Koordynatorów Projektu w naszej szkole: Izabeli Bembenek-Kloc, Anety Radzik i Eweliny Brzóski.

  Załączamy listę naszych pomysłów do realizacji w tym roku szkolnym. Czekamy na Wasze propozycje.

  Tematy – projekty społeczne